REKLAMA
Yonix - Clever Logistics
topleft toplogo
topright


Články Truck v PraxiSpolečnost DAF představuje novou modelovou řadu Euro 6 XF

Nová vozidla s aerodynamickým designem jsou etalonem ve své třídě

aktualizováno dne 26.9.2012

 automobilová

Společnost DAF na veletrhu nákladních vozidel IAA v Hannoveru představila svoji novou vlajkovou loď - Euro 6 XF. Výroba nového modelu XF započne na jaře 2013. Charakteristické pro vozidla DAF byla vždy maximální efektivita dopravy. Díky tomu si DAF upevnil své vedoucí postavení v nízkých provozních nákladech a vysokém výkonu. Model Euro 6 DAF XF se vyznačuje zcela novým podvozkem, motorem Euro 6 PACCAR MX s nízkou spotřebou paliva, aerodynamickým tvarem kabiny a moderním prostorným interiérem.
„Zásadní investice společnosti DAF do nového modelu Euro 6 XF je odrazem našeho strategického plánu růstu, který je postaven na skvělém provozním výkonu,“ prohlásil Harrie Schippers, prezident společnosti DAF a viceprezident společnosti PACCAR. „Jedná se o nejkomplexnější konstrukční řešení a vývojový program za 84letou historii společnosti DAF. Nový model DAF XF doplňuje naše oceňované modely CF a LF.“
Při vývoji nové generace motorů Euro 6 navázala společnost DAF na 12,9litrový motor PACCAR MX, který si v Evropě i v Severní Americe získal vynikající pověst pro svou spolehlivost, hospodárnost a vysoký výkon. Motor PACCAR MX-13 charakterizuje kombinace osvědčených moderních technologií a velkého množství technických inovací.

Celý článek
Zdroj informací:www.daf.eu
Zdroj obrázku:wwww.daf.eu
Kategorie novinky: automobilová dopravaPremiéra silničního vlaku SARTRE na veřejných komunikacích

automobilová

Poprvé v historii absolvoval silniční vlak tvořený vozy Volvo XC60, Volvo V60, Volvo S60 a jedním nákladním vozidlem v automatickém režimu jízdu za vedoucím automobilem po veřejné komunikaci, na níž se pohybovali další účastníci silničního provozu. Historická zkouška, která proběhla ve Španělsku, byla mimořádně úspěšná. Zkoušky konvojů vozidel v rámci projektu SARTRE (Safe Road Trains for the Environment), na kterém se společně podílejí Ricardo UK Ltd, Applus+ Idiada, Robotiker, Institut für Kraftfahrzeuge Aachen (IKA), SP Technical Research Institute, Volvo Technology a Volvo Car Corporation, postupují kupředu. Významný pokrok se uskutečnil minulý týden na dálnici poblíž Barcelony - historicky první zkušební jízda silničního vlaku mezi ostatními účastníky silničního provozu. „Během jednoho dne jsme ujeli 200 km a test dopadl dobře. Jsme skutečně nadšeni,“ říká Linda Wahlström, vedoucí projektu SARTRE ve společnosti Volvo Car Corporation. Silniční vlak je tvořen vedoucím vozidlem řízeným profesionálním řidičem, za kterým následují další automobily. S využitím stávajících bezpečnostních systémů firem Volvo Car Corporation a Volvo Technology - včetně prvků, jako jsou kamery, radar či laserová čidla - automobily sledují vedoucí vozidlo i další auta v jejich bezprostředním okolí.

Celý článek
Zdroj informací:www.volvocars.com
Zdroj obrázku:www.volvocars.com
Kategorie novinky:automobilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucemburku
mýto ve Francii
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kalkulačka počtu krabic na paletu
USpaleta
EUROpaleta
Spedice
Dohoda AETR
Bodový systém
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXI

sidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy